fbpx

Sala sportowa przy SP nr 5

Historia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu

W tym wyrażeniu kryje się wiele treści. Z mroków pamięci odsłaniamy blisko stuletni okres szkolnego trudu wielu nauczycieli, pracowników obsługi i administracji szkoły i przede wszystkim kilku pokoleń uczniów. Wszechstronny rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny dziecka zawsze stanowił cel nadrzędny wszystkich ludzi związanych zawodowo z naszą szkołą.

Dokumentacja geodezyjna miasta i gminy Świecie potwierdza funkcjonowanie szkoły już w roku 1912. Na przestrzeni lat zmieniały się nie tylko warunki pracy, ale również jej lokalizacja. W okresie przedwojennym nauka odbywała się w budynku przy ulicy Wojska Polskiego 14. Z myślą o poprawie warunków nauki uczniów zmieniono w roku 1947 jej lokalizację i przeniesiono do budynków należących wcześniej do właściciela Zespołu Spichrzy i Młynów w Świeciu przy ulicy Wojska Polskiego 3. Później, w latach 1994-1997 przeprowadzono kompleksową modernizację i przebudowę obecnych budynków. W wyniku tej przebudowy uczniowie zyskali nie tylko nowe pomieszczenia, ale też długo oczekiwaną salę gimnastyczną.

I dzisiaj na progu nowego wieku jesteśmy szkołą dobrze wyposażoną i funkcjonalną. Dbamy o to, by być placówką przyjazną dziecku. Dążymy wspólnym wysiłkiem, by nie został zaprzepaszczony u nas żaden talent, by każde dziecko znalazło tu możliwości rozwoju swoich zdolności. Przed nim otwiera swe podwoje pracownia komputerowa, sale gimnastyczne i biblioteki. Z dumą wspominamy uroczystość nadania szkole imienia Polskich Olimpijczyków w 2001 roku.

Dzisiaj z szacunkiem i wzruszeniem przyjmujemy sztandar będący chlubą naszej społeczności szkolnej.

Informacje o budynku

Rok budowy1998
Powierzchnia użytkowa496,8
Charakterystykaboiska do piłki siatkowej, koszykowej, mini ręczna
Widowniabrak
Wyposażeniekosze, słupki do piłki siatkowej, sprzęt gimnastyczny, piłki
Zaplecze socjalneszatnie – 2, toalety, natryski, pokój socjalny i magazyn
Nawierzchniaplastik
Oświetlenie400 lux

Galeria zdjęć

Scroll to Top

A sportowe konto?

Zarejestruj się i oszczędzaj na kolejnych wydarzeniach i bądź na bieżąco.