fbpx

I MEMORIAŁ ZBIGNIEWA IWAŃSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ

ŚWIĘTO PIŁKI SIATKOWEJ W ŚWIECIU
🏐🏐I MEMORIAŁ ZBIGNIEWA IWAŃSKIEGO🏐🏐
W minioną sobotę na Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu miało miejsce święto piłki siatkowej – I MEMORAIŁ ZBIGNIEWA IWAŃSKIEGO . Było to dla nas tym bardziej wyjątkowe wydarzenie, gdyż w ten sposób mogliśmy uczcić pamięć Naszego Przyjaciela, Mentora, Szefa.
Turniej rozpoczął się uroczystym przemarszem wszystkich drużyn po którym głos zabrała Anna Herman Kierownik Naszego Centrum, która w pigułce opowiedziała życiorys oraz sportową historię Zbyszka Iwańskiego, następnie głos zabrał Burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski który razem z sekretarzem Gminy Świecie Panem Leszkiem Żurkiem na ręce żony Pana Zbigniewa, Małgorzaty Iwańskiej złożyli pośmiertnie odznaczenie Unitas Durat Community Świecie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Pan Adam Modliński – wiceprezes firmy Mekro, Pan Tomasz Keller – Prezes Spółki Vistula Park, Pan Jerzy Wójcik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu oraz najbliższa rodzina. Po części oficjalnej nastąpiło to na co wszyscy czekali.
Do udziału zgłosiło się 12 drużyn. Gościliśmy nasze miejscowe kluby oraz zawodników z Bydgoszczy, Gdańska, Kijewa Królewskiego czy Starogardu Gdańskiego. Drużyny walczyły w 3 grupach z których najlepsze zespoły awansowały do grupy finałowej. Walka była zacięta bo i nagrody były imponujące: 3000 zł, 1500 zł oraz 500 zł, które zostały ufundowane przez firmę MEKRO. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki, każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar oraz statuetkę dla najlepszego zawodnika. Dzień był długi i wyczerpujący ale każdy zawodnik oraz sympatyk turnieju mógł się zregenerować w strefie z kawą, herbatą i pysznym ciastem, oraz zjeść dobry obiad. Był to również czas na rozmowy, wspomnienia oraz obejrzenie galerii zdjęć.
Tabela końcowa wygląda następująco:
1. PATERA GDAŃSK
Najlepszy zawodnik : Daniel Godlewski
2. AUSTENIT STALE NIERDZEWNY BYDGOSZCZ
Najlepszy zawodnik: Filip Strojny
3. SKS VOLLEYBALL STAROGARD GDAŃSK
Najlepszy zawodnik: Krystian Brejski
4. GRUPA MODERATOR BYDGOSZCZ
Najlepszy zawodnik: Andrzej Beliński
5. LZS DRAGACZ
Najlepszy zawodnik: Miłosz Jankowski
6. POLOT BIOSTYMA KIJEWO KRÓLEWSKIE
Najlepszy zawodnik: Adrian Ścigocki
7. VOLLEY ŚWIECIE SENIOR
Najlepszy zawodnik: Radosław Sobociński
8. WoMen Team
Najlepszy zawodnik: Michał Kozikowski
9. VOLLEY GWIAZDA BUKOWIEC
Najlepszy zawodnik: Radosław Ratkowski
10. VOLLEY ŚWIECIE JUNIOR
Najlepszy zawodnik: Paweł Szydłowski
11. VOLLEY ŚWIECIE MŁODZIK
Najlepszy zawodnik: Kuba Barczak
12. VOLLEY ŚWIECIE MIXT
Najlepszy zawodnik: Joanna Mazur
Wszystkim zawodnikom, wolontariuszom, sponsorom oraz sympatykom sportu bardzo dziękujemy za to że byli z nami w tym wyjątkowym dniu. Już teraz możemy ogłosić że II MEMORIAŁ ZBIGNIEWA IWAŃSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ odbędzie się 7 grudnia 2024 roku. Już dziś zapraszamy!!!

Fot. Krzysztof Bieńkowski

Scroll to Top

A sportowe konto?

Zarejestruj się i oszczędzaj na kolejnych wydarzeniach i bądź na bieżąco.