fbpx

Aktywni seniorzy więcej wigoru mają i o swym wieku zapominają – Świecka Senioriada

Seniorzy na sportowo pokazali jak potrafią się bawić

We wtorek 17.10.2023 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbyła się pierwsza SENIORIADA, czyli zawody rekreacyjno-sportowe dla seniorów.  W wydarzeniu wzięły udział trzy kluby seniora:
– Stowarzyszenie Klub Seniora “Wrzos”,
– Klub Seniora “Kociewiacy”,
– Klub Seniora “Kalina”
zawodnikom kibicowali mieszkańcy Zespołu Mieszkań Chronionych w Świeciu.

Seniorzy początkowo byli lekko zestresowani ale już po pierwszej konkurencji przekonali się, że nie ma czego się bać 🙂 Pokazali, że pomimo swojego wieku potrafią się świetnie bawić, a aktywność fizyczna nie jest im obca. Uczestnicy wzięli udział w ośmiu konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, dostosowanych do ich możliwości. Wszyscy obecni przez cały czas trwania imprezy mogli się również integrować przy kawie z ciastem i owocami.

Wydarzenie miało na celu aktywizację i integrację seniorów oraz pokazanie innym osobom starszym, że ruch to zdrowie, a na aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno – jest to z pozoru banalne stwierdzenie, o którym zapomina jednak wiele osób, w szczególności starszych. Chcemy zatem przypomnieć naszym wszystkim seniorom o tym, dlaczego warto być aktywnym. U tych osób szczególnie bardzo ważne jest dbanie nie tylko o kondycję fizyczną, ale także mentalną, pozwalającą zachować sprawność umysłu na długie lata.

W tym dniu nie liczyło się kto wygra, choć nie ukrywamy, że rywalizacja sportowa pobudziła we wszystkich ducha walki i wzrost zaangażowania. Dla Nas wszyscy obecni są zwycięzcami, ponieważ nie bali się przyjść na halę mimo, że tak na prawdę nie wiedzieli co ich czeka.

Klasyfikacja końcowa: 1. Klub Seniora “Kalina”; 2. Stowarzyszenie Klub Seniora “Wrzos”, 3. Klub Seniora “Kociewiacy” oraz gościnnie Mieszkańcy Zespołu Mieszkań Chronionych w Świeciu.

Domy seniora otrzymały kosze z prezentami za wzięcie udziału w wydarzeniu oraz pamiątkowe puchary.

Już teraz wiemy, że kolejna impreza wpisała się do Naszego kalendarza imprez cyklicznych 🙂 Do zobaczenia za rok drodzy seniorzy na kolejnej “Senioriadzie” 🙂

Galeria zdjęć

Wszystkim uczestnikom którzy wzięli udział w wydarzeniu serdecznie gratulujemy 🙂

Scroll to Top

A sportowe konto?

Zarejestruj się i oszczędzaj na kolejnych wydarzeniach i bądź na bieżąco.