fbpx

Wystartował nabór do rządowego programu “Klub”

Od poniedziałku 25 marca do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby mogą wnioskować o kwoty – 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł – dla klubów wielosekcyjnych. W 2024 roku całkowity budżet programu „Klub” wyniesie 98,5 mln zł, co pozwoli wesprzeć około 7 tysięcy klubów. 

Program skierowany jest do klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w środowiskach lokalnych. Wnioskujący o dofinansowanie klub musi wykazać, że prowadził formalnie zarejestrowaną działalność statutowa przez co najmniej 3 lata przed datą ubiegania się o dotację.

Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu AMODIT. Informacja o przyznaniu dofinansowania wraz z listą zakwalifikowanych do Programu Klubów, opublikowana będzie na stronie internetowej programu https://rzadowyprogramklub.pl – do 30 maja 2024 roku.

Scroll to Top

A sportowe konto?

Zarejestruj się i oszczędzaj na kolejnych wydarzeniach i bądź na bieżąco.